طراحی سایت

تصاویر در طراحی سایت چه نقشی دارند ؟

تصاویر در طراحی سایت چه نقشی دارند ؟

طراحی سایت

استفاده از تصاویر در طراحی سایت یکی از بهترین راه ها برای نگهداری بشتر کاربر بازدیدکننده در وب سایت شما است. مغز انسان با تصاویر ، بیشتر تحریک میشود ، تا متن ساده و راحتتر می پذیرد که بر روی آن تصویر کلیک کند تا به یک لینک متنی ساده .
همچنین در تصاویر نیز ، تصویر چهره یک انسان بیشتر میتواند جلوه نماید و افراد را جزب کند تا یک تصویر منظره و یا تصویر چشم انداز دور .در یک طراحی سایت خوب باید توجه داشته باشید که یک سایت فراتر ار چند تصویر جذاب می باشد . یک سایت وب در واقع یک رسانه تعاملی است که طراح سایت ، بقیه را مخاطب قرار میدهد و بازدیدکنندگاه و مشاهده گران سایت شما همیشه به دنبال چیزهای بهتری هستند تا بر روی آن کلیک کنند .

طی تحقیقات انجام شده در سایتهایی با بازدید بالا بر روی جاهایی که کاربران بیشتر کلیک میکنند ، مشخص گردیده است که در جاهایی که تصاویر وجود دارد شانس بسیار بیشتری برای کلیک کردن وجود داشته است تا بر روی متن . حال اگر تصاویر سایت شما بازدیدکنندگان را جذب نمیکند حتما تصاویر و عکسهای سایت خود را تغییر دهید و در طراحی سایت خود در جانمایی ها تغییری ایجاد کنید . در طراحی سایت خود میتوانید از تصاویر برای هدایت کاربران و بازدیدکنندگاه استفاده کنید و به گونه ای عمل کنید تا صفحات دیگر سایت شما را نیز بازدید کنند .

در طراحی سایت توجه داشته باشید که عکس هایی که استفاده می کنید باید قابل کلیک کردن باشند( لینک داشته باشد ). به این ترتیب با زبان تصویر به کاربر وب سایت خود می گویید که قرار است کدام صفحه را ببینند. فرقی نمی کند این تصویر مانند یک لوگو باشد یا تصویر حیوان دست آموز شما!

از تصاویر و لوگوها برای هدایت بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید

با استفاده از تصاویر و لوگوها به جای متن ساده در مقالات چند صفحه ای می توانید حس بهتری به کاربر بدهید . به عنوان مثال به جای اینکه یک متن لینک دار با مزمون به صفحه بعد بروید داشته باشید میتوانید از نماد و تصویر استفاده کنید که حس بهتری به کاربر القا می کند و احتمال کلیک را بالا می برد .

از قدرت تصاویر و عکسها قافل نشوید .

کاربران امروز اینترنت زمان بیشتری را برای گشت زنی در وب سایتها می گذارند و دوست دارند تصاویر با کیفیت و عکسهای متنوع تری را ببینند و گاهی یک عکس میتواند پندین صفحه متن حرف برای گهتن داشته باشد . پس در طراحی سایت باید بتوانید حس کاربران خود را با تصاویر متنوع و جذاب ارضا کنید تا آنها بتوانند از مطالب شما استفتده کنند و زمان بیشتری را برای بازدید از سایت شما بگزارند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *